Archiv pro měsíc: Září 2014

Zlatá koruna

Koupila jsem jídlo pro dva na Slevomatu, protože to byly steaky a protože to bylo zhruba ve středu Plzně a protože psali něco o nekuřáckých prostorech. A ještě jsem měli výročí, tak se to hodilo.

Když jsem se  před odjezdem podívala podrobněji, kam to vlastně jedeme, tak jsem skoro padla na znak. Protože roh Koperníkovky přímo u Jižního nádraží v Plzni mi evokoval zakouřený pajzl s ožralama přede dveřmi. To opravdu není místo, kam bych šla dobrovolně. Ale když už jsem ten voucher zaplatila a doma byly v poledne prázdné hrnce, tak jsme jeli. A ještě, že jsme jeli.

Restaurace je evidentně nová a zařízená jednoduše, ale vše v dubovém masivu (to ocenil můj muž) a je tam úplně čistý vzduch, protože restaurace je kompletně nekuřácká (to jsme ocenili oba). Sice jsme měli pocit, že jídlo mohlo být i o něco dřív, ale čekání stálo za to. Oba jsme měli hovězí steak „Maminha“, dali jsme si hranolky a domácí americké brambory (fakt nebyly mražené) a jednou hříbkovou a jednou BBQ omáčku. Bylo to bez vady, slečna se zeptala, jak ho chceme propečený a tak propečený jsme ho dostali.

Ve volné chvíli jsme si pohlédli jídelní lístek, žádné šílenosti se nekonaly, ceny byly také přiměřené. Tak třeba ještě někdy vyrazíme.

A wifi mají bez hesla a svižnou.

 

 

Jehněčí s gratinovanými bramborami

Zkusila jsem jednou jehněčí. V balení byly dva plátky kýty. Kdybych je kupovala za plnou cenu, tak bych je šla asi někomu hodit na hlavu – jeden kousek měl óbr kost a druhý po otočení byl celý pokrytý vrstvou tuku, ale nakonec jsem z toho vhodné plátky vypreparovala.

Plátky jsem naklepala, osolila a opepřila a přes noc naložila do marinády. V olivovém oleji jsem rozmíchala prolisovaný česnek a hrst posekaných bylinek. Použila jsem šalvěj, tymián a rozmarýn.  Druhý den skončily plátky v pekáčku podlité trochou červeného vína a přihodila jsem i kousek másla. Během pečení jsem je podlévala jen vodou, tak aby se nepřipekly a byla trocha sósu, protože brambory ho mnoho nepotřebovaly.

Brambory jsem oloupala a nakrájela na tak akorát plátky a dala je tak napůl uvařit. V poslední době přidávám při vaření k bramborám i mátu, doporučuji vyzkoušet. Mezitím jsem vymazala pekáček máslem a z lednice vytáhla šlehačku a domácí „balkán“. Brambory jsem slila, nasypala do pekáčku, ještě posolila a popeřila, zalila šlehačku a posypala sýrem a vše putovalo taky do trouby. Za nějakých 20 minut už brambory neplavaly a šlehačka se vstřebala a povrch byl upečený do zlata. A to bylo hotové i zrovna i maso.

jehne Slibuji, že příště to na talíři líp naaranžuji, ale už jsme měla chuť a nechtěla jsem se zdržovat 🙂