Archiv pro měsíc: Srpen 2021

Babiččin koláč

Do Kutné Hory se jezdí především na památky. I my jsme se vydali projít historii ve slunečném prázdninovém dni. Každou takovou návštěvu zahajujeme ranní kávou v oblíbené cukrárně, už po cestě z nádraží Kutná Hora město směrem k centru. K našemu štěstí (a nejspíš k její smůle) měla cukrárna z důvodu dovolené zavřeno.

A tak jsme potkali Babiččin koláč.
Malý vchod nemůžete minout. Jen nakouknutí otevřenými dveřmi vás vtáhne dovnitř a rázem se ocitáte u babičky na prázdninách.

Když se dokonale pokocháte stylově vybaveným interiérem s atmosférou starých časů, čekají vás dvě vitríny s pečivem sladkým i slaným. Rohlíky, bagety, placky, chléb, mřížky, sušenky, buchty ale především koláče. Domácí, máslové, bezkonkurenční, staročeské koláče. A pokud se natrefíte ve správnou chvíli tak dokonce i teplé!

Věřte, že nebudete vědět, co si vybrat. Pokud máte chuť na štrůdl, můžete si ho nechat naservírovat s teplým vanilkovým krémem. Zvolit si můžete z nabídky káv teplé i studené verze servírovaných ve stylových šálcích. Osvěžíte se domácí limonádou nebo koktejlem. Kdo je chtivý po street food sortimentu, také si přijde na své, burgery, smažený sýr v domácí housce, plněné bulky.

Míst k posezení není mnoho, ale určitě i díky tomu se tu můžete cítit opravdu jako u stolu v babiččině kuchyni. A pokud je čas, milá paní majitelka si s vámi ráda popovídá.