Jehněčí s gratinovanými bramborami

Zkusila jsem jednou jehněčí. V balení byly dva plátky kýty. Kdybych je kupovala za plnou cenu, tak bych je šla asi někomu hodit na hlavu – jeden kousek měl óbr kost a druhý po otočení byl celý pokrytý vrstvou tuku, ale nakonec jsem z toho vhodné plátky vypreparovala.

Plátky jsem naklepala, osolila a opepřila a přes noc naložila do marinády. V olivovém oleji jsem rozmíchala prolisovaný česnek a hrst posekaných bylinek. Použila jsem šalvěj, tymián a rozmarýn.  Druhý den skončily plátky v pekáčku podlité trochou červeného vína a přihodila jsem i kousek másla. Během pečení jsem je podlévala jen vodou, tak aby se nepřipekly a byla trocha sósu, protože brambory ho mnoho nepotřebovaly.

Brambory jsem oloupala a nakrájela na tak akorát plátky a dala je tak napůl uvařit. V poslední době přidávám při vaření k bramborám i mátu, doporučuji vyzkoušet. Mezitím jsem vymazala pekáček máslem a z lednice vytáhla šlehačku a domácí „balkán“. Brambory jsem slila, nasypala do pekáčku, ještě posolila a popeřila, zalila šlehačku a posypala sýrem a vše putovalo taky do trouby. Za nějakých 20 minut už brambory neplavaly a šlehačka se vstřebala a povrch byl upečený do zlata. A to bylo hotové i zrovna i maso.

jehne Slibuji, že příště to na talíři líp naaranžuji, ale už jsme měla chuť a nechtěla jsem se zdržovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *