Čisekake pro Korunní

Prý moc chutná Lenčiným kamarádům (tímto je zdravím 🙂 ). Tak jsem si zase jeden střihla, něco málo jsme ujedli a zbytek putoval na Vinohrady. Snad chutnal stejně jako mně. Recept vždycky hledám u Chez Lucie, má jeden báječnější než druhý a všechny něčím zvláštní.

Zatím si troufám je na obyčejně čokoládový. Takže jsem vzala všechny malé balíčky BeBeček, co jsem doma našla, a ještě nějaké ovesné sušenky k tomu (tak 150-200g), rozmixovala a smíchala s cca 50g rozpuštěného másla. Směs jsem nacpala do vymazané dortové formy (lepší je vyložit dno papírem) a pekla necelých 10 minut na 180°C.

Korpus
Korpus

Mezitím jsem smíchala všechen „cheese“ se 140g cukru, tentokrát do dortu padly dvě ricotty a jedno mascarpone. Míchat, nešlehat! Pak jsem po jednom vmíchala tři vejce. Hmotu můžete klidně nechat chvíli stát, aby případné bublinky unikly.

Cheescake
Cheescake

Na korpus jsem nalila část hmoty. Ještě rozpustila tabulku čokolády a vmíchala ji do zbylé směsi. Pak vždycky formou s připravenou směsí několikrát klepnu o linku, aby opravdu unikl všechen vzduch.

Na cestě do trouby
Na cestě do trouby

Mezitím v troubě rozehřáté na 180°C je plech s vodou, aby měl cheesecake správné prostředí. Formu pro jistotu omotávám alobalem, už se mi stalo, že dort „vypotil“ tuk a měla jsem mastné úplně všechno. Na 180° peču 10 minut, pak stáhnu na 120° a peču ještě hodinu. Není to žádný tvarohový dort, tak nečekejte zrůžovělý povrch, ale ještě se musí trošku klepat jako rosol. Po dopečení můžete otevřít dvířka trouby a nechat pomalu chladnout, nebo ho rovnou vytáhněte, ale když vám vystydne, tak ještě vydržte a dejte přes noc do ledničky, teprve pak je to ono. To jenom v nejmenované kuchařské soutěži si myslí, že cheesecake soutěžící střihnout během odpoledne a bez přípravy.

Poslední kousek
Poslední kousek

Osobně bych ho klidně dělala s chili, ale jsem ve své chuti osamocená. Ale stejně dobrý je s brusinkami nebo jiným ovocem. Dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *