Mřížkový koláč – vzpomínka na dětství

Nenápadně jsem se při sobotním nákupu zeptal, jestli něco neupečeme, tedy já. Tak prý mřížkový koláč. Zajásal jsem. To je moje dětství. Recept putoval do našeho receptáře ihned po té, co jsem se přistěhoval do Plané, vždycky byl výrobek vítán. Až dnes jsem se dozvěděl, že si ten koláč vlastně přála dcera a to už před 14 dny.

Tak půjdeme na to, nic složitého to není.

Na těsto je třeba 400 g hladké mouky, prosím, prosát. 120 g moučkového cukru, 1 prášek do pečiva, 60 g másla (může být i Hera, ale máslo je máslo), 2 vejce a půl hrnku mléka. S mlékem opatrně, ať neutopíte mlynáře.

Těsto zpracujete rukou, můžete nechat chvilku uležet. Zatím si vyrobíte tvarohovou náplň. 2 žloutky, půl kila tvarohu, cukr podle chuti, můžete nastrouhat citrónovou kůru, přidat rozinky, zkrátka podle chuti. Z bílků ušleháte sníh a opatrně zapracujete do tvarohu. Hotovo.

Vymažete vyšší plech máslem, vysypávat moukou nemusíte. Z těsta si okrojíte část na mřížky, z větší části vyválíte na plechu placku. Vymačkáte okraj, aby byl tvaroh jako ve vaničce. Vyváleno? Tak můžeme aplikovat tvaroh, rovnoměrně rozetřete po placce a už válíte mřížky. Aby to nebylo chuťově fádní, tak do každého kosočtverečku hezky doprostředka kopeček nějaké pikantní marmelády. U nás to byla ostružinová ze zahrádky.

Už zbývá jen pečení, takže vyhřátá trouba na 200 stupňů. Kdy to bude? To poznáte. Koláč se rozvoní vaší kuchyní a vniká i do dalších místností. Proboha, hlavně tu dobrotu nespalte. Jak říkala teta Božena, u které jsem tenhle kousek také okoukal, musí chytnout nahoře jen takový lehký přípal. Takže vzhůru do toho a půl je hotovo. Nezapomeňte pocukrovat. Lehce, co Vaše dieta? 🙂

Dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *